Program

Dag 1: Torsdag 28. April

08.30- 09.30

Registrering og kaffe

09.30- 09.45

Åpning av konferansen

09.45 - 10.30

Plenum 1

10.30-10.50

Pause

10.50- 11.50

Plenum 2

11.50- 12.50

Lunsj

Funky fresh food

12.50-13.05

Plenum 3

13.05- 13.45

Plenum 4

13:45-14:05

Pause

14.05-18.00

Arbeidsseminarer

1.

Oppfølgingsarbeid i oppsøkende tjenester, metoder, kvalitetskriterier og veier videre
Linda Svalsrød, Bente Bjørdal, Joachim Bjerkvik, Børge Erdal, Camilla Wright, Ronald Pedersen, Kim Nesset. Moderator Henning Pedersen

______________________________________________________________

2.

The Therapeutic Relationship: Translating the Research into Evidence-based Skills for improving Engagement and Outcome
Scott Miller

______________________________________________________________

3.

Ut av rusproblematikk «for egen maskin»? Hva kan vi lære av ungdom som finner veien ut av rusmisbruk selv?
Martin, Flexi og Stig Hermann Nygård (FMOA)

Hvordan vi kan dra nytte av og lære av, unge voksne med erfaringskompetanse?
Lars André Sveberg (erfaringskonsulent US), Abdi Mohammed (STOLT), Adrian Lorentsson (Mental helse) og Kristin Netland (Perspektiv US) Moderator: Morten Dybvik Sitter

______________________________________________________________

4.

Digitale Historiefortellinger
Utekontakten Bydel Nordstrand

______________________________________________________________

5.

Utsatte unge- ressurser og utfordringer sett fra Uteseksjonen
Uteseksjonen i Oslo

19.30- 01.00

Middag og fest på DogA

Tapas fra Stunt Squad
DJ: Klubb Lollipop

Dag 2: Fredag 29. April

09.00- 09.45

Plenum 4

09.45- 10.05

Pause

10.05- 10.35

Plenum 5

10.35- 11.00

Plenum 6

11.00-11.30

Plenum 7

Oppsøkende arbeid i Norge
Henning Pedersen

11.30- 12.30

Lunsj

Freddy Fuego

12.30- 13.15

Arbeidsseminarer

6.

Unge mindreårige flyktninger og migranter: Hvilken rolle kan sosialarbeidere og ungdomsarbeidere ha?
Line Ruud Vollebæk, Usman M Bashir og Trude Mauseth 
______________________________________________________________

7.

Fra drømmer skapes nye muligheter!
Anna-Sabina Soggiu, Berat Jusufi og Julie Rummelhoff
_____________________________________________________________

8.

Ekstremisme, marginalisering og utsatthet- det oppsøkende feltets rolle
Erik Kruse

______________________________________________________________

 

13.15-13.35

Pause

13.35-14.05

Plenum 8

Oppsummering av konferansen
Lars André Sveberg (Uteseksjonen), Abdi Mohammed (S.T.O.L.T.), Adrian Lorentsson (Mental helse ungdom), Kristin Netland (Perspektiv), Martin og Flexi (ID)

14.05-14.45

Plenum 9

The urban legend
Josef Yohannes

14.45-15.30

Avslutning av konferansen